Третій «Чілдрен Кінофест» відвідало понад тридцять тисяч глядачів

Children.Kinofest.2016

В Україні завершився третій фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Гостями безкоштовних фестивальних показів стали понад тридцять тисяч юних українців.

За три роки проведення фестиваль не лише істотно розширив свою присутність на карті України, а й зібрав аудиторію, яку можна порівняти з найбільшими кіноподіями для юної аудиторії в Європі: Generation Kplus і Generation 14plus на Берлінале (65 000 глядачів) та фестивалем Cinekid в Амстердамі (50 000 глядачів). «Чілдрен Кінофест–2016» став наймасштабнішою кіноподією для дітей в Україні.

На церемонії закриття у столичному кінотеатрі «Київська Русь» переможцем фестивального конкурсу була оголошена картина «Лапа» режисера Роберта-Адріана Пежо з Угорщини. Фільм набрав 4,7 балів з 5. «Лапа» – пригодницька комедія про взаємну підтримку людини і тварини. Історія тренера і собаки-рятувальника, які допомагають людям вибиратися з колотнеч, заснована на реальних подіях. Фільм-переможець був визначений шляхом прямого голосування глядачів – на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримував бюлетень, за допомогою якого оцінював побачений фільм. На закритті «Чілдрен Кінофесту» був показаний фаворит минулого року, музична комедія про джаз «Фелікс» із ПАР.

Окрім того, на церемонії закриття організатори заявили про початок підготовки до конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. Конкурс стане частиною фестивалю 2017 року. Глядачів закликали виношувати ідеї для майбутніх фільмів і приступати до створення кіноробіт. 2017 року «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 26 травня по 4 червня.

У 2016 році «Чілдрен Кінофест» відбувся втретє. Географія фестивалю охопила 18 міст України. На сеанси фестивалю були запрошені діти з незахищених категорій населення: постраждалі від конфлікту на сході України, діти з особливими потребами, сироти. Багато з них вперше побували у кінотеатрі й побачили фільм на великому екрані. У міжнародному конкурсі взяли участь 7 європейських картин, поза конкурсом були показані ретроспектива мультфільмів анімаційної студії Aardman та серія мультиплікації «Моя країна – Україна». Послом фестивалю виступив актор, кінорежисер і телеведучий Ахтем Сеїтаблаєв.

Подія відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Державного агентства України з питань кіно, Goethe-Institut в Україні, Французького інституту в Україні, Посольства Швеції в Україні, Посольства Королівства Норвегія в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства Королівства Данія в Україні, Данського кіноінституту. Організатор – компанія «Артхаус Трафік».

«Артхаус Трафік», 6 червня 2016 року