Олег Сенцов в ув’язненні написав чотири сценарії

1467264491

Сестра ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Кочнєва (Каплан) повідомляє, що він, перебуваючи в колонії в Якутську, не втрачає надії на швидке повернення в Україну, передає Zaxid.net.

Про таке Наталія Кочнєва розповіла виданню «Крим.Реаліі».

«Олег в Якутську, сподівається на екстрадицію і швидкий приїзд до Києва, написав чотири сценарії, зараз нічого не пише. Каже, що там холодно, але терпимо, з сусідами по камері ладнає, отримує листи. Його не пресують, на відміну від інших політичних в’язнів, ні разу не був в ШІЗО», – повідомила Наталія Кочнєва.

30 травня 2016 року Верховний суд Російської Федерації відмовився розглядати касаційну скаргу на вирок Олегу Сенцову та Олександрові Кольченку.

Рішення про відмову в розгляді скарги на вирок було прийнято суддею військової колегії з кримінальних справа Верховного суду РФ.

«Ситуація була така: після засудження їх Північно-Кавказьким військовим судом була подана касаційна скарга, вона не була задоволена. Нам відмовили у провадженні у військовій колегії у Верховному суді. Надалі ми подали касаційну скаргу, Верховний суд запросив справу для вивчення, і, мабуть, відмовився її заново розглядати», – розповів адвокат Олега Сенцова Володимир Самохін.

За його словами, це означає, що порушень у рішеннях судів нижчої інстанції у Верховному суді РФ не знайшли.

У зв’язку із цим МЗС України висловило обурення, назвавши рішення найвищого судового органу Російської Федерації «позбавленням незаконно засуджених українців права на об’єктивний розгляд їхніх справ у суді вищої судової інстанції», а також «новим підтвердженням політичного замовлення в цій справі і компрометацією російської судової системи як незалежної гілки влади».

За словами адвокатів, тепер залишається сподіватися на те, що Київ і Москва зможуть домовитися про екстрадицію Олега Сенцова та Олександра Кольченка в Україну.

За інформацією Zaxid.net