Держкіно про показ фільму «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» Юрія Іллєнка у кінотеатрі «Київська Русь»

1465235481

7 червня 2016 року у київському кінотеатрі «Київська Русь» до 80-річного ювілею з дня народження Юрія Іллєнка відбудеться показ його стрічки «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія». Подаємо інформацію Державного агентства України з питань кіно про подію.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року «Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження Юрія Іллєнка» 7 червня, о 19:00 у великому залі кінотеатру «Київська Русь» відбудеться Вечір пам’яті, присвячений великому українському кіномитцю Юрієві Іллєнку.

У програмі заходу показ останньої режисерської роботи Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія», яка і завершить цьогорічну ретроспективу кіномитця.

На заході будуть присутні дружина Юрія Іллєнка – народна артистка України Людмила Єфименко, його брат, видатний український кінематографіст Михайло Іллєнко, сини – голова Держкіно України Пилип Іллєнко і народний депутат України Андрій Іллєнко, друзі та колеги.

Внесок Юрія Герасимовича Іллєнка в розбудову українського кінематографа важко переоцінити: окрім режисерської, операторської, акторської та сценарної діяльності, він був теоретиком і фундатором української кіносправи другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Роботи видатного майстра увійшли до скарбниці світового кіномистецтва.

Вечір організовується Державним агентством України з питань кіно спільно з Національною спілкою кінематографістів України та КП «Київкінофільм».

Історична драма «Молитва за гетьмана Мазепу» вироблялася Національною кіностудією художніх фільмів ім. О. Довженка у 2000–2002 роках, але так і не була завершеною. Для «Молитви за гетьмана Мазепу. Нова версія» було створено нову звукову доріжку в форматі Surround 5.1, а сам фільм дещо скорочено. Однак скорочення не вплинули на творчу концепцію та художнє вирішення фільму.

Крім того, було додано закадровий коментар Юрія Іллєнка, який дає пояснення як щодо історичного контексту подій фільму, так і, певною мірою, щодо історії створення та існування самого фільму.

Коротка анотація стрічки: фантасмагоричні сни історії про кривавий бенкет трьох великих примар Європейської культури – Петра І, Карла ХІІ та Гетьмана України Івана Мазепи на полі Полтавської битви 1709 року. Сліпучі візії Любові, Смерті та Анафеми Мазепи, що назавжди змінили історію Східної Європи.

Вхід на Вечір пам’яті Юрія Іллєнка вільний.

Держкіно, 3 червня 2016 року