Позаконкурсні програми ОМКФ поповнили фільми-учасники Каннського кінофестивалю

OMKF

7-ий Одеський кінофестиваль поповнив позаконкурсну програму фільмами-учасниками Каннського МКФ, інформує офіційний сайт фестивалю.

До програми «Фестиваль фестивалів» увйшов призер каннського «Тижня критики» фільм «Мімози» Олівера Лакса. У секцію «Спеціальні покази» увійшла картина «Гет, суд Вівіан Амсалем» Роніт і Шломі Елькабетц, а до секції «Гала-прем’єри» долучився новий фільм південнокорейського режисера Пака Чхан-Ука «Служниця».

Після свого дебюту в секції «Directors’ Fortnight» Канн-2010 з роботою «Ви всі – капітани» (приз FIPRESCI) Олівер Лаксе цього року знову повернувся на Лазурне узбережжя. На цей раз його картина «Мімози» (Mimosas), знята на 16 мм плівку, отримала перший приз «Тижня критиків». Марокканський  вестерн запрошує глядача в загадкову одіссею по гірським ландшафтам, в яких загубився караван, що віз шейха в його останню подорож.

Драма ізраїльського режисера Роніт Елькабетц «Гет, суд Вівіан Амсалем» (Gett, The Trial of Viviane Amsalem), знята спільно з її братом Шломі Елькабетц, розповідає про боротьбу жінки за свої права. Дія відбувається в раввинському суді, де головна героїня, яку зіграла сама Роніт Елькабетц, доводить, що відсутність почуття до свого чоловіка – це достатня причина для розлучення («гет»).

Картина була висунута на «Оскар» від Ізраїлю, номінована на «Золотий глобус» у секції «Найкращий фільм іноземною мовою», брала участь в програмі «Director’s Fortnigh» на Каннському кінофестивалі в 2014 році, і отримала премію «Офір» (Ізраїльська кіноакадемія) за «Найкращий фільм».

На Одеському кінофестивалі картину представить актор Сассон Габай, якому робота у фільмі принесла премію «Офір» за найкращу чоловічу роль другого плану.

Еротична драма «Служниця» (Ah-ga-ssi) відомого південнокорейського режисера Пака Чхан-Ука, який неодноразово брав участь у конкурсних програмах і брав призи на Берлінале, Канському кінофестивалі та інших, оповідає про пристрасть японської пані до служниці в окупованій Кореї 1930-х років. Розповідь ведеться від трьох осіб: багатої спадкоємиці, прислуги і афериста, який, підіславши бідну дівчину до пані, мріє сам заволодіти її статками.

Картину знято за мотивами роману Сари Уотерс «Тонка робота». «Служниця» брала участь у конкурсній програмі Каннського фестивалю цього року і буде представлена в секції «Гала-прем’єри» на ОМКФ.

В український прокат фільм випустить компанія «Артхаус Трафік» 8 вересня.

Детальний розклад показів ОМКФ представлено тут>>>.

За інформацією ОМКФ