Пилип Іллєнко про наміри НАЗК притягнути його до адміністративної відповідальності

Pylyp.Illenko

19 січня 2018 року Національне агентство України з питань запобігання корупції повідомило про наміри притягнути голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка до адміністративної відповідальності.

Подаємо оперативну відповідь Пилипа Іллєнка на закиди НАЗК, яку він поширив у Фейсбуці.


Щодо інформації, поширеної НАЗК про нібито вчинення мною, як головою Держкіно, дій, які містять ознаки адміністративного правопорушення, у зв’язку із виплатою Держкіно премій начальнику відділу державного регулювання кіновідеопрокату Іллєнко Марії Вадимівні, яка є моєю двоюрідною сестрою, хотів би заявити наступне.

Марія Іллєнко працює у цьому відділі з 1996 року (я в той час ще навчався на другому курсі університету). Керівником цього відділу вона була призначена на початку 2011 року тодішнею очільницею Держкіно Катериною Копиловою. За весь час роботи на державній службі, а це 22 роки, в жодного керівника заувжень до роботи Марії Іллєнко не було.

Чинне законодавство України щодо державної служби та запобігання корупції не визначає двоюрідних братів і сестер близькими особами і не містить заборон щодо їх роботи в підпорядкуванні одне одному. Більше того, жодний закон навіть не містить визначення такого ступеня родинного звязку як двоюрідний брат або сестра, чи кузен або кузина. Законом також не визначено, що перебування у такому родстві може означати наявність конфлікту інтересів.

Більше того, безпосереднім керівником начальника відділу державного регулювання кіновідеопрокату є начальник управління, до якого входить цей відділ, а не голова Держкіно.

Ми з Марією Іллєнко ніколи не проживали разом, не вели спільного господарства, ніколи не мали і не маємо спільної власності, не займалися спільно бізнесом (вона підприємницькою діяльністю взагалі ніколи не займалася), ніколи не позичали одне одному гроші, не вчиняли разом жодних правочинів, не були членами одних і тих же політичних партій або громадських організацій, практично не проводимо спільно дозвілля і навіть в гостях одне в одного буваємо раз у кілька років.

Марія Іллєнко дійсно отримувала премії, але на загальних підставах, так само як і інші керівники структурних підрозділів Держкіно, в порядку, що визначений відповідним положенням про преміювання співробітників Держкіно за поданням керівника відповідного управління. Ніяких “окремих” премій вона не отримувала.

Цікаво, про яку ж суму взагалі йдеться? Так ось, згідно електронної декларації за 2016 рік, ВЕСЬ дохід отриманий Марією Іллєнко (включно з податками), склав аж 112 345 грн. за весь рік разом з усіма преміями!

Цікаво також те, що відповідний запит НАЗК надіслало ще на початку вересня цього року, очевидно реагуючи на інформацію, наведену у запиті нардепа Парасюка, який фігурував у так званих “розслідуваннях” телеканалу 1+1. Тоді ж ми надіслали всі необхідні письмові пояснення і аргументацію правової позиції Держкіно, які очевидно були не враховані НАЗК.

Не пройшло і півроку, як перевірка була нарешті завершена і відповідна інформація запущена у ЗМІ. Звичайно – в другій половині дня в п’ятницю, і за дивним збігом обставин саме тоді, коли я знаходжуся у закордонному відряджені і позбавлений можливості дати оперативну і грунтовну відповідь.

Цікаво, що за майже 10 місяців брудної дифамаційної компанії, яку веде проти Держкіно та мене особисто телеканал 1+1, та й у попередні періоди, хто тільки не перевіряв нашу діяльність. Ось, наприклад, Рахункова Палата України не виявила жодних порушень у виплаті зарплат та премій в Держкіно. Як не виявила там і корупції, так само як і НАБУ.

За ці 10 місяців ніхто не зміг навести жодного доказу будь-яких корупційних дій керівництва Держкіно. Але ніхто не вибачився за наклепи. І ось нарешті сенсація!

Очевидно, що дії НАЗК будуть оскаржені мною у судовому порядку, я впевнений у своїй правоті і буду це доводити всіма доступними мені способами, якщо знадобиться!

Прошу вашої підтримки у поширенні цього допису!

Пилип Іллєнко, 19 січня 2018 року