До НАЗК запрошено голову Держкіно Пилипа Іллєнка

NAZK.logo.

19 січня 2018 року Національне агентство України з питань запобігання корупції поінформувало про наміри притягнути голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка до адміністративної відповідальності.

Для забезпечення реалізації прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності і яка має право подати пояснення і зауваження до змісту протоколу, до Національного агентства з питань запобігання корупції запрошено Пилипа Іллєнка, Голову Державного агентства України з питань кіно.

Так, Національне агентство встановило, що перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), Голова  Держагентства України  з питань кіно у період 2016 – 2017 років вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів. Відповідний  конфлікт виник  під час прийняття рішень розпорядчого характеру стосовно застосування заохочувальних виплат щодо працівників Державного агентства  України  з питань кіно,  які  у тому  числі безпосередньо стосувались особи, з якою Пилип Іллєнко перебуває у сімейних відносинах – начальник відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно є двоюрідною сестрою Голови зазначеного  агентства.

В цьому випадку є факт порушення вимог Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Також вказане діяння містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, відповідальність за яке передбачено статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Голову Держагентства України з питань кіно запрошено прибути до Національного агентства 25 січня 2018 року об 11:00.

У агентстві нагадують, що неявка посадової особи не є перешкодою для здійснення подальших можливих заходів відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення.

НАЗК, 19 січня 2018 року

Відповідь Пилипа Іллєнка на поширену інформацію читайте тут>>>