Про діяльність Львівської кінокомісії у 2017 році

Lviv.Film.Comission

Подаємо звіт Львівської кінокомісії про діяльність у 2017 році.

Діяльність Львівської кінокомісії 2017

2017 став для нас другим роком існування, коли методом спроб та помилок ми остаточно визначились з напрямками нашої діяльності.  У Львівській кінокомісії працювало всього двоє осіб, тоді як в середньому над таким проектом працює команда 4-5 людей. Загальний бюджет склав 281 776,00 грн., тоді як в європейських країнах межі фінансування вимірюються мільйонами євро. Незважаючи на це, цьогоріч нам таки вдалося зробити важливі стратегічні та тактичні кроки для збільшення привабливості Львова та регіону як знімальної локації. До Вашої уваги звіт нашої діяльності відповідно до напрямків, на які ми спрямували свої зусилля у цьому році.

ПРОМОЦІЯ

Потужним стартом нашої діяльності у 2017 році стала організація офіційного українського стенду на міжнародному кіноринку у Клермон-Феррані, Франція. Протягом 5 днів роботи кіноринку ми знайомили іноземних продюсерів та колег зі знімальними локаціями Львова та України, а також займалися промоцією та дистрибуцією українського короткометражного кіно за кордоном. Результатом участі стало представлення України як привабливого кінонапрямку з великим арсеналом кінематографічних сервісів та професіоналів європейського рівня, а також здобуття понад 100 корисних контактів та проведення переговорів про майбутню співпрацю.

Окрім Клермон-Феррану, презентації Львівської кінокомісії та знімальних локацій Львова та області було проведено на Європейському кіноринку під час фестивалю Берлінале–2017 у Німеччині, а також на національних індустріальних майданчиках: кіноринку Одеського кінофестивалю та Зимовому кіноринку у Києві. У березні 2017 голова Львівської кінокомісії Ольга Райтер провела презентацію інституції та поділилася досвідом її створення під час культурного форуму StereoForum у Мінську, Білорусь. У грудні команда Львівської кінокомісії відвідала індустріальний форум “Кінопрорив”, організований Тернопільською кінокомісією, де нам вдалося поспілкуватися з українськими кіноагентами та окреслити форми майбутньої співпраці.

Що буде далі?

Презентація кінопотуг міста та регіону на міжнародних кіноринках та конференціях є одним із пріоритетних напрямків роботи Львівської кінокомісії у 2018 році. Важливим кроком у досягненні поставленої цілі є входження Львівської кінокомісії до Європейської мережі кінокомісій та її участь у спеціалізованих навчально-професійних програмах.

КІНОВИРОБНИЦТВО

Одним із основних напрямків роботи Кінокомісії є стимулювання процесів кіновиробництва у регіоні та дофінансування існуючих проектів. У 2017 році ми профінансували одразу 5 фільмів, зйомки і робота над якими відбувалася у Львові. Публічна презентація стрічок відбудеться на Львівських кінозустрічах після завершення їхнього виробництва.

У червні ми провели традиційний Пітчинг кінопроектів. Усього на участь у конкурсі було подано понад 35 проектів українських режисерів та режисерок, 13 з яких було допущено до третього етапу публічних представлень. Переможцями цьогорічного пітчингу стали три роботи, які зараз перебувають на стадії постпродакшину.

Новим для Кінокомісії проектом став конкурс відеодосліджень СВІЖЕ спільно з Міським медіаархівом Центру міської історії. Ми отримали 11 сміливих заявок, 2 з яких отримали фінансування. Також у 2017 році ми спільно з локальною продкшн-компанією виготовили промоційний прояснювальний ролик кінокомісії, прем’єра якого відбудеться у першому кварталі 2018 року.

Що буде далі?

Підтримка кіновиробництва залишатиметься одним із основних напрямків роботи Кінокомісії і в наступному році. Ми очікуємо, що нам вдасться підвищити загальний технічний рівень виготовлених у місті фільмів, а також заручитися ще більшою фінансовою підтримкою місцевої влади та меценатів.

СКАУТИНГ ЛОКАЦІЙ ТА АДМІНІСТРАТИВНА ПІДТРИМКА

Цього року Львівська кінокомісія активніше займалася організацією спеціалізованих локейшн турів та підбором знімальних локацій для українських та іноземних кіновиробників. У 2017 році нам вдалося проконсультувати понад 30 проектів, серед яких фільм “Шляхетні волоцюги” Олександра Березаня та “Ефір” Кшиштова Зануссі. Окрім цього ми провели скаутинг тур для ізраїльських продюсерів і  консультували українських та іноземних колег щодо наявного знімального потенціалу у місті.

Що буде далі?

Завданням Кінокомісії у 2018 році є доповнення бази знімальних локацій у місті та області. Наступного року ми плануємо завершити процес скаутингу та відзняти усі основні локації, які є потенційно привабливими для кіновиробництва. Наступним кроком стане продовження скаутингу та збільшення кількості приватних будівель у базі, а також налагодження партнерських зв’язків з менеджерами локацій не лише у місті, а й в області. Іншим важливим кроком нашої діяльності стане покращення дозвільної системи зйомок у Львові та налагодження співпраці з локальними компаніями та сервісами.

ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОГО КІНО

Через збільшення фінансової підтримки кінематографії у 2017 році на українські екрани вийшло понад 20 національних стрічок. Саме тому цьогоріч ми займалися новим для нас напрямком діяльності – супроводом кінопрем’єр. Команда Львівської кінокомісії допомагала знімальним командам із поселенням та стала промоційним парнером подій. Нам вдалося підтримати львівські прем’єри таких фільмів, як: “Рідні” Віталія Манського, “Червоний” Зази Буадзе, “IZI” Андреа Маньяні, “Стрімголов” Марини Степанської та інші.

Окрім цього, спільно з Держкіно України, мистецькою формацією Wiz-Art та ГО “Сучасне українське кіно” ми провели показ українських короткометражних фільмів, створених у 2015–2017 роках. Подія відбулася у культурному центрі Brotfabrik Berlin в рамках Українського кіноклубу.

Також Львівська кінокомісія стала організаційним партнером 10-го Львівського міжнародного кінофестивалю Wiz-Art, а Львівський кіноцентр став однією з його основних його локацій.

Що буде далі?

Очікується, що наступного року у національний прокат вийдуть 34 українські фільми, тому підтримка локальних кінопрем’єр стане одним із основних видів діяльності інституції.

СТРАТЕГІЯ ТА РОЗВИТОК

Важливою подією був приїзд до Львова відомої кастинг-директорки Алли Самойленко, яка провела майстер-клас та 3-денний кастинг львівських акторів.

Завершенням року стало проведення щорічних Львівських кінозустрічей, які цього разу відбулися в іншому форматі. Учасниками події стали представники новостворених кінокомісій Чернівців, Тернополя, Івано-Франківська, Трускавця та ін.

У результаті активних обговорень вдалося досягнути таких завдань та домовитись про такі форми майбутньої співпраці:

– організація серії навчальних заходів, тренінгів та майстер-класів для локейшн менеджерів, напрацювання та нагромадження спільної бази кінолокацій Західного регіону;

– створення та накопичення учасників до єдиної акторської бази;

– промоція українського кіно, шляхом кооперації та інформаційної підтримки кіно на локальному рівні, створення переліку усіх кіноподій (кінофестивалів, форумів, платформ та ін.) Західного регіону.

– кооперація кінокомісій Західної України в рамках діяльності у єдиного інтеграційного об’єднання.

Що буде далі?

У 2018 році “Львівська кінокомісія” стане частиною Львівського комунального підприємства “Культурно-освітній центр ім. О. Довженка” і разом з новою командою планує реалізувати ще більше проектів, які допоможуть пожвавити локальну кіноіндустрію.

Далі буде…

Львівська кінокомісія, 15 січня 2018 року