Міністерство культури про урочистості до 75-річчя Івана Миколайчука

1466572446

До 75-річчя Івана Миколайчука на малій батьківщині класика українського поетичного кіно 15 червня 2016 року пройшли пам’ятні урочисті заходи, інформує Міністерство культури України.

В рамках робочої поїздки у Чернівецьку область Міністр культури України Євген Нищук разом з керівництвом регіону взяв участь в урочистостях з нагоди відзначення 75-річчя класика українського поетичного кіно, актора, сценариста та режисера Івана Миколайчука. На театральній площі біля Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської численним гостям презентували театралізоване дійство про дитинство та юність Івана Миколайчука.

“Іван Миколайчук – це справді видатний лицар цього краю, який успадкував усі його таланти та багатства. Його єство та дивовижна харизма –ndash; з глибин українського народу, а його постать в українському мистецтві вкрай необхідно не лише пам’ятати, а й гідно розкривати – у наших вузах, школах, на кіноекранах”, – сказав Євген Нищук.

“Я надихаюсь мудрістю і великим талантом Миколайчука і докладу зусиль, щоб ми не обмежились вшануванням цієї дати лише у Чернівцях та селі Чортория – Батьківщині митця. Маю плани, що, спільно з колегами, ми продовжимо роботу з популяризації, сучасного трактування роботи Миколайчука, зокрема, разом з колегами маємо ряд ідей до дня кіно, що відбудеться восени”, – додав він.

Також під час заходу була урочисто презентовано ювілейну поштову марку, конверт, а також пам’ятну монету до 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука.

Їх автором став художник-графік, заслужений художник України Микола Кочубей. За його словами, особисте знайомство з Іваном Миколайчуком і досі надихає на творчість. “Сьогодні талант Івана Миколайчука запалює серця молоді. Я бачу, як натхненно юні режисери та сценаристи працюють над кінофільмами, пов’язаними з його постаттю та життєвим і творчим шляхом, як молоді скульптори працюють над закарбуванням його образу. Україна багата талановитими людьми і це вселяє віру в майбутнє”, – сказав він.

Урочисті заходи тривали протягом дня у рідному селі Івана Миколайчука – Чорториї в рамках мистецького фестивалю “На гостини до Івана”, а завершилися вже у Чернівцях виставою “Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами” у постановці Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

За інформацією Міністерства культури України