Євген Нищук пропонує передати канал «Культура» Міністерству культури

Культура

Міністр культури України Євген Нищук висуває пропозицію передати його відомству телеканал «Культура», який зараз увійшов у систему суспільного мовлення, що створюється на базі Національної телекомпанії України (НТКУ), повідомляє «Детектор медіа».

«У нас зараз є ідея: а чи не забрати під юрисдикцію міністерства канал «Культура», що нині опинився у Спільнобаченні. Через це скоротилися його редакція і час мовлення. А канал робив дуже важливу роботу, за яку ніхто більше не брався – знімав вистави в театрах, створював фахові передачі про митців та висвітлював різноманітні культурні події. Тож з’явилася ідея, щоб я став голосом культури на такому каналі», – сказав Євген Нищук в інтерв’ю «Укрінформу», опублікованому 9 червня 2016 року.

Він також відповів на питання журналіста, чи буде вести програму «Мінкульт» на каналі «1+1» замість колишнього міністра культури В’ячеслава Кириленка.

«Я не думаю, що варто повторювати чужий досвід. Якщо б я брався за якийсь подібний проект, то не в такий спосіб і не в такому форматі», – відповів Євген Нищук.

Зазначимо, що заяви пролунали на тлі планів Міністерства інформаційної політики України (МІП) відмовитися від ліцензії на цифрове ефірне мовлення телеканалу БТБ, який належить МІП. Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що підтримує плани, щоб пакет частот каналу БТБ відійшов суспільному мовнику, а саме – телеканалу «Культура».

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія підтвердив, що НТКУ подаватиме телеканал «Культура» на конкурс на вивільнену від каналу БТБ цифрову ліцензію. «Звісно, ми будемо подаватися на конкурс. Я знаю, що ви не вважаєте цей канал цікавим. Що таке “Культура”? Його ніхто не знає, він десь на супутнику виходить. Але для того, щоб розвиватися, потрібен ресурс», – сказав керівник НТКУ.

16 червня 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензію на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-5 телеканалу БТБ (ТОВ «Банківське телебачення»), що належить Міністерству інформаційної політики.

Нацрада задовольнила відповідне клопотання БТБ про анулювання ліцензії та зобов’язала компанію повернути ліцензію протягом 10 днів.

Іншим рішенням Нацрада оголосила конкурс на звільнене телеканалом БТБ місце в загальнонаціональному цифровому мультиплексі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і затвердила конкурсні умови.

Згідно із затвердженими умовами, це буде форматний конкурс на культурологічно-просвітницький телеканал. Основу програмної концепції мають становити культурологічні та просвітницькі програми. Рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційних програм, дитячих програм, а також ведення програм здійснювати українською мовою.

«Національна рада вважає, що в Україні забагато телеканалів загального інтересу та бракує культурологічного мовника, особливо в цифровому ефірі», – прокоментував форматність конкурсу голова Нацради Юрій Артеменко.

Оголошення про конкурс і його умови найближчим часом буде оприлюднено в газеті «Голос України». Нацрада планує приймати заяви від претендентів на місце в МХ-5 до 23 серпня, а результати конкурсу – підбити до 24 жовтня 2016 року.

Розмір ліцензійного збору для переможця конкурсу становитиме 1 млн. 132 тис. 885 грн. Кожен з учасників конкурсу має сплатити конкурсну гарантію в розмірі 113 тис. 288,5 грн (10% ліцензійного збору).

«Детектор медіа» опублікував детальніший перелік вимог до програмної концепції, організаційно-технічних, фінансових та інвестиційних зобов’язань учасників конкурсу.

  • основу програмної концепції мають складати культурологічні та просвітницькі програми;
  • рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційних  програм;
  • рекомендовано розміщення дитячих передач;
  • рекомендовано ведення програм здійснювати українською мовою;
  • проведення ТРО інформаційно-рекламної кампанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Вимоги до організаційно-технічних зобов’язань учасників конкурсу:

Відповідно до вимог статей 12, 20, 24 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», претендент на участь у конкурсі надає інформацію про:

  • оператора багатоканальної телемережі ТОВ «Зеонбуд», м. Київ;
  • стандарт мовлення – DVB-T2 (MPEG-4);
  • умови розповсюдження програм – у відкритому вигляді;
  • місцезнаходження головної станції – вул. Дорогожицька, 10, м. Київ;
  • адреса студії, перелік обладнання студії, забезпечення високої технічної якості мовлення;
  • забезпечення власними силами доставки своєї програми до головної станції мультиплексування провайдера багатоканальної телемережі, що знаходиться за адресою: вул. Дорогожицька, 10, м. Київ;
  • зобов’язання брати участь в інформуванні населення про перехід країни на цифровий стандарт мовлення, зокрема щодня безкоштовно транслювати у своїх програмах інформацію, зміст якої відповідає вимогам соціальної реклами, щодо припинення аналогового мовлення та особливостей прийому цифрового сигналу загальним хронометражем 5 хвилин на добу, з яких 30 % – у прайм-таймі.

Вимоги до фінансових та інвестиційних зобов’язань учасників конкурсу:

Відповідно до статей 25, 26, 31 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», фінансові та інвестиційні зобов’язання претендента на участь у конкурсі повинні висвітлювати питання (бізнес-план):

  • наявність фінансово-економічних можливостей забезпечувати розповсюдження програм;
  • джерела фінансування телерадіоорганізації.

Нагадаємо, що телеканал БТБ (ТОВ «Банківське телебачення») з 2015 року після передачі Міністерству інформаційної політики від Національного банку України не веде свого мовлення.

7 червня 2016 року на прес-конференції міністр інформаційної політики Юрій Стець оголосив, що МІП найближчим часом відмовиться від ліцензії на цифрове ефірне мовлення телеканалу БТБ. Він очікує, що цю ліцензію отримає другий канал суспільного мовлення – «Культура». У свою чергу Юрій Артеменко повідомив, що Нацрада планує оголосити на вивільнену цифрову ліцензію конкурс.

За інформацією «Детектора медіа»