Роман Балаян: Введення російських військ в Україну – це рішення тільки однієї людини

На думку Романа Балаяна, перелом ситуації в адекватне розумне русло залежить не від України, а від мільйонів людей у Росії: якщо вони зможуть вплинути на одну людину, керівника своєї країни.

Відомий український кінорежисер Роман Балаян прокоментував ZN.UA драматичну ситуацію у зв’язку з введенням російських військ у Крим.

На думку постановника багатьох відомих фільмів (“Польоти уві сні і наяву”, “Леді Макбет Мценського повіту”, “Бережи мене, мій талісман”), який довго і плідно співпрацював з кращими російськими акторами і сценаристами, в даній ситуації не варто перекладати відповідальність тільки на країну, на її народ…

“Трагічна історія з введенням російських військ в Україну – це рішення тільки однієї людини! Тієї людини, яка ще нещодавно говорила нам про братерську дружбу і про те, що наші народи ніщо не може посварити… І ось такий поворот…” – каже режисер.

На думку Балаяна, перелом ситуації в адекватне розумне русло залежить не від України, а від мільйонів людей в Росії. Якщо вони зможуть вплинути на одну людину, керівника своєї країни.

Постановник культового фільму “Польоти уві сні і наяву” не хоче допускати навіть думки, що між Україною і Росією можлива війна. “Мені до останнього хочеться сподіватися, що все, що відбувається сьогодні у Криму – це лише якась форма тимчасового залякування нашої країни. Причому, мені до кінця так і не зрозуміло – навіщо це робити”.

Роман Гургенович також зізнався, що в останні дні безперервно телефонують російські колеги-кінематографісти і говорять слова підтримки. Деякі з них навіть пропонують постійне проживання у Москві, якщо ситуація в Україні стане надзвичайно важкою. Щоправда, режисер від таких пропозицій відмовляється. І має намір залишатися в країні, де він зняв свої найкращі фільми на кіностудії імені Олександра Довженка та де познайомився з Сергієм Параджановим, якого вважає своїм учителем.

“Ескалація україно-російського конфлікту у творчих людей не може викликати нічого, крім жаху”, – вважає Балаян.

Режисер також шкодує, що серед російських колег, які дзвонили йому і підтримують нашу країну, поки не виявилося Микити Михалкова, відомого режисера й актора, який знімався у 1982 році у фільмі Балаяна “Польоти уві сні і наяву”.

ZN.UA, 3 березня 2014 року