Росія вимагає від України визнання сфабрикованого вироку Олегу Сенцову

Сенцов

Мін’юст Росії заявив, що рішення про передачу Україні засуджених в РФ Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка прийматимуть суди тих регіонів Росії, де вони утримуються за гратами. Водночас російські суди розглядатимуть їх справи після того, як українські суди підтвердять свою згоду з вироком, винесеним у Росії за сфабрикованими звинуваченнями українських громадян у тероризмі, інформує «Детектор медіа».

«При надходженні з держави виконання вироку згод і інших необхідних документів на передачу засуджених, в тому числі судових рішень про визнання та виконання вироків російських судів, Мін’юст Росії направить їх у ФСВП (Федеральна служба виконання покарань. – Ред.) для внесення подань до судів за місцем відбування покарання засудженими»,  повідомляє російське відомство.

Мін’юст Росії стверджує, що згода держави, яка просить видати засудженого, з винесеним в іншій країні вироком регламентується Конвенцією Ради Європи 1983 року про передачу засуджених осіб.

ФСВП направить до Мін’юсту РФ зібрані на Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка документи для передачі Міністерству юстиції України. Як стверджує російське відомство, потім «український суд повинен буде перетворити вироки російських судів в свої рішення, замінюючи призначене в РФ покарання покаранням, передбаченим законами України за вчинення такого ж злочину».

Ці процедури можуть зайняти в цілому близько півроку, а безпосередньо процес видачі засуджених, таким чином, відбудеться, можливо, восени цього року.

За даними ЗМІ, Олег Сенцов відбуває покарання в одній з виправних колоній Якутії (Республіка Саха), Олександр Кольченко – Челябінської області, Геннадій Афанасьєв – близ Сиктивкару (Республіка Комі), Юрій Солошенко – близ Нижнього Новгорода.

У квітні стало відомо, що Міністерство юстиції РФ доручило підготувати документи для вирішення питання про передачу Україні режисера Олега Сенцова, засудженого у Росії до 20 років тюрми за сфабрикованим звинуваченням у начебто підготовці терактів у Криму, а також трьох інших українських громадян, які також відбувають покарання у Росії за сфабрикованими справами.

Раніше Міністерство юстиції України надіслало російській стороні запит щодо повернення на територію України Олега Сенцова, Юрія Солошенка, Олександра Кольченка і Геннадія Афанасьєва. Мін’юст України зажадав від Москви виконання конвенції про передачу засуджених, відзначаючи, що вони знаходяться у важкому стані, для деяких існує загроза життю.

«Детектор медіа», 14 квітня 2016 року