Карен Шахназаров запропонував створити в Росії аналог Держкіно

1463512047

Російський кінорежисер Карен Шахназаров запропонував створити в Росії аналог Держкіно СРСР.

«Держкіно в СССР було комітетом, але у нього були фактично права міністерства. Це була досить впливова організація. І такі повноваження мають бути у центру кіно»,  – сказав Карен Шахназаров.

На його думку, ситуація, коли кошти на підтримку кіно виділяють і Міністерство культури, і Фонд кіно, – це «небачене у світі know-how». Єдиний центр фінансування кіно розібрався б, чому російська кіноіндустрія не привертає інвесторів і чому вона нерентабельна, припустив режисер.

«Я вважаю, що в цілому індустрії необхідно розраховувати на себе, необхідна правильна організація. Держава має правильно організувати: не в сенсі постійного фінансування, а в сенсі створення такої індустрії, яка могла б сама заробляти. Мабуть, необхідно підтримувати деякі проекти. Але не можна, щоб кіноіндустрія повністю жила за рахунок держави», – пояснив Карен Шахназаров.

Він підкреслив, що російським фільмам важко потрапити до прокату, оскільки кінотеатри віддають перевагу американському кіно, а також запропонував знизити ціни на квитки на російські стрічки.

За інформацією Бібліотеки кіномистецтв ім. С.М. Ейзенштейна