Дні українського кіно у Брюсселі відкриються показом фільму «Земля» у живому супроводі гурту «ДахаБраха»

Ukraine.on.Film.17

20 січня 2017 року у Брюсселі відкриваються щорічні Дні українського кіно. Фільм-відкриття – класична німа стрічка Олександра Довженка «Земля» в акомпанементі знаменитого українського етно-хаос гурту «ДахаБраха».

«Земля» Олександра Довженка, створена у 1930 році, – найвідоміший український фільм, зразок авангардого кіно. На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі 1958 року цю стрічку було названо одним із 12 найвизначніших здобутків світового кінематографа. «Земля» була заборонена через 9 днів після свого виходу і уславлена в Україні лише після смерті Довженка у 1956 році. Картина зафіксувала драматизм цивілізаційного вибору між традиціями та колективістською утопією, що постав перед українцями у 1920-х роках, відтак породила чимало суперечливих інтерпретацій. 2012 року «Земля» була відреставрована і отримала новий музичний супровід від українського етно-хаос гурту «ДахаБраха», за плечима у якого – участь у таких фестивалях, як Glastonbury, Roskilde та Eurockéennes de Belfort.

Щорічні Дні українського кіно у Брюсселі представляють найбільш резонансні сучасні стрічки, а також кінокласику у живому супроводі відомих українських музикантів. У 2017 році кіноогляд пройде вдруге: окрім фільму-відкриття, у Брюсселі буде представлено чотири нових фільми з України, відзначених міжнародними нагородами.

Покази відбуваються у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Організатори події – Міністерство закордонних справ України, Державне агентство України з питань кіно, Центр образотворчих мистецтв BOZAR, кінокомпанія «Артхаус Трафік», за підтримки Національного Центру Олександра Довженка і Товариства українців Бельгії. За авіаперевезення організатори вдячні компанії Міжнародні Авіалінії України, надійному партнеру, який уже багато років підтримує міжнародні кінофоруми та прокат артхаусного кіно в Україні.

«Артхаус Трафік», 15 грудня 2016 року