У Брюсселі вперше відбудуться Дні українського кіно

Ukraine.on.Film.Vse.Palae

23 та 24 січня 2016 року у столиці Євросоюзу вперше відбудеться фестиваль українського кіно Ukraine on Film: Way to Freedom. До програми, об’єднаної темою боротьби за свободу, увійшли «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «Поводир» Олеся Саніна, «Гамер» Олега Сенцова та інші визначні фільми.

Фестиваль Ukraine on Film планується щорічним. Тема, що об’єднала програму 2016 року – боротьба за свободу (way to freedom), від зухвалої кіномови авангарду 20-х, і до старовинного символу демократії – козаків, чиї пригоди показані у класичній серії мультфільмів. Важливо, що у світлі саме цієї теми українське кіно буде вперше представлено в Брюсселі, двомовній столиці Бенілюксу, де розмістилися штаб-квартири Єврокомісії та ради НАТО.

Бельгійські глядачі побачать резонансну картину Мирослава Слабошпицького «Плем’я», яка зібрала понад 40 світових кінонагород, у тому числі чотири приза Каннського кінофестивалю і звання Європейського відкриття року за версією Європейської кіноакадемії. Фільм Олеся Саніна «Поводир» став в Україні касовим хітом, зібравши близько півмільйона глядачів. Про події Революції Гідності розповість стрічка «Все палає», найкраща східноєвропейська документальна робота на фестивалі DOK Leipzig. Важливе місце на фестивалі Ukraine on Film посідає історія Олега Сенцова, українського режисера, засудженого в Росії до 20 років ув’язнення за сфабрикованим звинуваченням у тероризмі. У рамках програми відбудеться благодійний показ його дебютного фільму «Гамер» – частина коштів від продажу квитків буде передана сім’ї Олега.

Класика німого кіно, «Одинадцятий» Дзиґи Вертова буде показаний у супроводі живої електронної музики від Антона Байбакова. Відреставрована копія цієї експериментальної документальної картини про будівництво соціалізму надана Національним центром Олександра Довженка. Новий музичний супровід до фільму створено на замовлення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA: його прем’єра відбулася у 2010 році на закритті фестивалю.

Анімаційна студія «Укранімафільм» запропонує колекцію пригод знаменитих «Козаків», на яких виросло не одне покоління українських глядачів.

Покази відбудуться у брюссельському Центрі образотворчих мистецтв Bozar. Будівлю, спроектовану одним із перших архітекторів-модерністів, Віктором Орта, було відкрито 1928 року як палац, де зустрічаються усі види мистецтва. На сьогодні у центрі Bozar працюють департаменти музики, кіно, літератури, театру, танцю, архітектури, експонується живопис від Лукаса Кранаха до Фріди Кало, відбувається фінал всесвітньо відомого Конкурсу академічної музики імені королеви Єлизавети – і тут же базується Національна оркестр Бельгії. Центр Bozar по праву вважається однією з найбільших престижних культурних організацій Брюсселя.

Організатори фестивалю: Державне агентство України з питань кіно, компанія «Артхаус Трафік», Центр образотворчих мистецтв Bozar.

«Артхаус Трафік», 21 грудня 2015 року