Триває збір підписів про перейменування вулиці Плеханова на вулицю Віталія Линецького

Лінецький

Колектив Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра пропонує киянам підтримати петицію до мерії щодо перейменування вулиці Плеханова на вулицю Віталія Лінецького, інформує «День».

Минуло майже два роки, як пішов із життя Віталій Лінецький — надзвичайно яскравий і талановитий актор, який 20 театральних сезонів пропрацював у Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

1995 року Віталій прийшов до Київського театру драми і комедії і став провідним актором трупи, здобувши популярність і любов глядачів. Створив на Лівобережній сцені 19 ролей, працюючи з режисерами Е. Митницьким, Ю. Одиноким, Д. Богомазовим, О. Ліпциним. Зіграв понад півсотні ролей у фільмах К. Муратової, О. Шапіро, А. Матешка, В. Попкова, А. Дончика, С. Мокрицького та інших.

Віталія Лінецького було відзначено званням «Заслужений артист України», двічі він завоював премію «Київська Пектораль» за кращі чоловічі ролі (сеньйора Меїса у виставі «Трохи вина… або 70 обертів» та Єгора Войницького у виставі «26 кімнат…»). У Театрі на Лівому березі він зіграв свою останню театральну роль і свою останню виставу. А в кінці 36-го сезону на сходах театру будував плани з колегами й друзями і звично безтурботно прощався до осені… Але доля розпорядилася інакше, обірвавши низку його днів несправедливо рано, відмірявши всього 42 роки…

Час притуплює біль втрати, залишаючи нам пам’ять.

Його пам’ятають усі — глядачі, партнери, колеги, численні шанувальники, друзі; пам’ятають магію театру, яку він створював своїм унікальним талантом. І від нас сьогодні залежить, щоб наша пам’ять про чудового актора закарбувалася у назві київської вулиці, розташованої неподалік від  театру.

На сайті Київської міської ради розміщено петицію, яка закликає міську владу розглянути пропозицію про перейменування вулиці Плеханова на вулицю Віталія Лінецького. Петиція має зібрати 10 000 голосів, щоб бути прийнятою до розгляду.

Петицію розміщено тут>>>.

Кожен, хто зайде за посиланням і підтримає її, допоможе зберегти пам’ять про Віталія Лінецького.

Його впізнавали на вулицях… Давайте проявимо солідарність і зробимо все від нас залежне, щоб пам’ять про Віталія Лінецького залишилася в назві однієї з них! Нехай наші вулиці зберігають імена наших артистів, художників, поетів і композиторів, а не пропагандистів і прислужників нелюдського режиму.

«День», 26 травня 2016 року