Телеканал «Культура» припинив реєстрацію як юридична особа

Культура

Телеканал «Культура» припинив реєстрацію як юридична особа в статусі ДТРК, повідомило видання «Суспільне мовлення» 21 червня 2016 року.

Відповідний запис внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Цю інформацію «Суспільному мовленню» підтвердив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Продовження

Олександра Роднянського запрошено до складу Американської кіноакадемії

Роднянський

29 червня 2016 року члена НСКУ, продюсера і режисера Олександра Роднянського було запрошено до складу Американської кіноакадемії.

Він став одним із 683 кінематографістів (і, зокрема, одним із 283 кінематоргафістів-іноземців), яких Американська кіноакадемія запросила до своїх лав цього року.

Продовження

Нацрада зловила ATR на піратській трансляції фільмів

Нацрада

23 червня 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула результати позапланової перевірки супутникового кримськотатарського телеканалу ATR (ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”»), призначеної за скаргами телеканалу СТБ і «Нового каналу» та вирішила не оголошувати попередження за виявлені порушення, інформує «Детектор медіа».

СТБ і «Новий канал» (телегрупа StarLightMedia) поскаржилися на піратський показ на каналі ATR фільмів «Королева бензоколонки» і «Кручений м’яч», виключні майнові права на які належать каналам групи StarLightMedia. 19 травня Нацрада призначила позапланову перевірку ATR.

Продовження

Режисер Семен Горов: «Не соромтеся копіювати майстрів»

1467265764

Лілія Зінченко, «Детектор медіа»

22 июня в Киеве в рамках фестиваля короткого метра «Де кіно» и питчинга «The Next Big Thing 2016», в этом году посвященного клипмейкерству, состоялся мастер-класс режиссера Семена Горова.

На встрече с конкурсантами он рассказал об основах создания музыкального видео, удачных и проигрышных приемах, а также показал свои любимые клипы.

Продовження

«Квартал 95» знімає новий політичний ситком «Недотуркані»

1467266822

Студія «Квартал 95» розпочала зйомки нового комедійного серіалу «Недотуркані» про «нелегке» життя народних обранців, повідомляє «Детектор медіа».

У новому ситкомі з іронією і гумором показане приховане від очей сторонніх життя Верховної Ради України з усіма його недоліками – корупцією, хабарництвом, кумівством, кулуарною дипломатією, некомпетентністю і лицемірством.

Продовження

Експерти Держкіно: суміш професіоналів із політкомісарами

Держкіно

Ігор Левенштейн, «Медіаняня» 

Сериалы бывают не только в телевизоре, но и в жизни. Одной из таких «Санта-Барбар» стала история с Экспертной комиссией по вопросам распространения и демонстрации фильмов при Госкино Украины.

После того, как председатель Госкино Филипп Ильенко распустил комиссию из-за «неправильного» голосования по вопросу о запрете злополучного сериала «Не зарекайся», встал вопрос о ее новом составе. В корпоративном поле покипели некоторые страсти вокруг того, кто же должен входить в число экспертов, решающих прокатную судьбу кино- и телепродукции – профессионалы индустрии или граждане с правильной политической позицией. Украинская телевизионная академия направила Филиппу Ильенко письмо, в котором порекомендовала в состав комиссии 20 специалистов, а заодно указала на тех, кого, по мнению профессионалов, не стоило бы включать в число экспертов. Речь шла о людях, не имеющих профильного опыта и образования, а также о выдвиженцах разнообразных общественных структур, далеких от вопросов кино и телевидения.

Продовження

«Ангели не мають парашутів»

1467263979

Подаємо фрагмент огляду телепрограм «UA: Першого» за 6–12 червня 2016 року, підготовлений «Суспільним мовленням», в якому йдеться про програми «Війна і мир» і «Спогади» та документальний фільм «Дихай» Сніжани Потапчук.

Уже доводилося писати, що «UA:Перший», з огляду на мінімальне фінансування, виграє там, де інші пасують, за рахунок ексклюзивних героїв авторських програм. Зокрема, в ток-шоу Юрія Макарова та Євгена Степаненка «Війна і мир» 7 червня запросили Леоніда Канфера, громадянина Білорусі, російського журналіста та віднедавна українського режисера. Якщо знати, що на «Еспресо» закрили улюблене дітище пана Канфера, «Репортерський клуб», де запрошені гості переглядали документальні фільми, а потім їх обговорювали, що бувало цікавішим за предмет обговорення, то появу цього режисера, якому вдалося зняти три документальні фільми про донбаську війну, на «UA:Першому» хотілося б сприймати як заявку на майбутню співпрацю каналу з талановитим режисером і журналістом.

Продовження

У столиці Чехії активісти нагадали туристам про Олега Сенцова

1467264491

Чеські активісти ініціативи «Kaputin» вийшли з портретами українських та російських заручників Кремля до празького Граду, головної туристичної точки Праги. Таким чином вони привертали увагу до живих та вже вбитих людей, що в різний час стали «незручними» для Росії, повідомило «Радіо Свобода» 22 червня 2016 року.

«Хочемо привернути увагу світу до тоталітарних режимів та їхніх жертв. Я тримаю фото Ервіна Ібрагімова. Він дуже відомий серед кримськотатарської спільноти. Чоловік зник минулого місяця у Криму напередодні важливого суду. Свідки кажуть, що його викрали люди, вдягнені у форму російської дорожньо-патрульної служби. Ми непокоїмось, що з ним», – сказав один із організаторів акції Отакар Ван Ґемунд.

Продовження

Хто дивитиметься кіно в Держкіно

Держкіно

Галина Петренко, «Детектор медіа»

Журналісти добре знають: важливі події часто відбуваються ввечері в п’ятницю. Цей тиждень не став виключенням: 24 червня Держкіно затвердило склад Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів.

Про розпуск попереднього складу голова ДержкіноПилип Іллєнко оголосив 19 квітня – після того, як комісія більшістю голосівпроголосувала проти відкликання прокатного посвідчення в серіалу «Не зарікайся» виробництва продакшну Front Cinema на замовлення телеканалу «Україна». Тепер комісія налічує 19 осіб (плюс голова комісії – Пилип Іллєнко).

Продовження

На «UA:Першому» відбувся показ документального циклу «Декомунізація.UA»

1467188981

27 червня 2016 року на телеканалі “UA:Перший” відбувся показ документального циклу “Декомунізація.UA”.

У короткометражних документальних фільмах, які уклали цикл, не йдеться про знесення пам’ятників чи перейменування. Вони про два типи світобачення: радянське й сучасне. Стрічки були створені командами, які складалися з молодих документалістів-відеографів, учасників Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion. А допомагали їм у цьому досвідчені ментори та тренери-лектори.

Продовження