«DZIDZIO Перший раз» стане другим українським фільмом у кінопрокаті з тифлокоментарем

Dzidzio.1

Днями команда української романтичної комедії «DZIDZIO Перший раз» оголосила, що фільм, який виходить у кінопрокат 25 жовтня 2018 року, буде доступний для показу людям з порушенням зору та слуху.

Фільм буде забезпечено тифлокоментарем (закадровим описом відеоряду для людей з порушенням зору) та належним субтитруванням для людей з порушенням слуху.

Ініціативу втілено в рамках проекту «Кіно, доступне для незрячих людей», який проводить Юлія Сачук (громадська правозахисна організація «Fight for right») за підтримки Українського культурного фонду.

Передбачається, що в рамках проекту буде створено тифлокоментар для 10 сучасних українських фільмів і проведені спеціальні покази цих стрічок.

Коментуючи ініціативу, виконавчий продюсер фільму «DZIDZIO Перший раз» Діана Юраш зазначила, що «це буде перший повнометражний фільм і перша українська комедія, яка буде доступною для людей з порушеннями зору і слуху».

Перша українська романтична комедія – так. Але не перший повнометражний фільм в українському кінопрокаті із тифлокоментарем загалом.

Адже восени 2014 року із технологією тифлокоментаря демонстрували фільм «Поводир» Олеся Саніна.

Тоді за підтримки «Ощадбанку» на придбання спеціальної апаратури для оснащення шести українських кінотеатрів пішло близько 700 тис. грн.

Протягом двох тижнів у кінотеатрах Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси та Львова було заплановано до показу 84 сеанси «Поводиря» для незрячих і слабозорих людей.

Також було зроблено субтитрування фільму для людей з обмеженнями слуху.

Тифлокоментар до «Поводиря»  створила у Львові актриса Олександра Бонковська.

Нині вона працює над тифлокоментарями до фільмів кінокомпанії «Інсайт Медіа». Вже підготовлено тифлокоментарі до стрічок «Червоний» і «Гніздо горлиці». На черзі – фільми «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», «Іван Сила» та «Стрімголов».

Тож покази українського фільму «DZIDZIO Перший раз» із тифлокоментарем в рамках його кінопрокату – не перші. Але це той випадок, коли бути другим і просто черговим – не менш почесно. Адже йдеться про забезпечення доступності українського кіно для усіх громадян країни.

Сергій Васильєв