Бюджет Держкіно на 2019 рік

Dergkino

В опублікованому законі України  «Про державний бюджет України на 2019 рік» видатки Державного агентства України з питань кіно передбачені на рівні 521 млн. 231,6 тис. грн.

Сума, закладена Кабінетом міністрів України, залишилася незмінною протягом усіх етапів обговорення бюджету – під час його підготовки народними депутатами до першого і другого читань і, власне, під час голосування у сесійній залі.

З 521 млн. 231,6 тис. грн. 3  млн. грн. складають власні надходження агентства.

Гроші розподілено за трьома бюджетними програмами

– за бюджетною програмою 1806010 «Керівництво та управління у сфері кінематографії» передбачено 12 млн. 511,6 тис. грн., з них на оплату праці – 10 млн. 33,7 тис. грн. і 159,4 тис. грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Держкіно просило Верховну Раду України збільшити видатки агентства на 9,9 млн. грн., з них на оплату праці – на 2,9 млн. грн.

– за бюджетною програмою 1806030 «Державна підтримка кінематографії» – 508,3 млн. грн. (з них 3 млн. грн. – власні надходження Держкіно).

Держкіно просило збільшити ці видатки на 1 млрд. 490,3 млн. грн. у порівнянні із пропозиціями Кабінету Міністрів України.

– за бюджетною програмою 1806060 «Гранти Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів в сфері кінематографії та премії за видатні досягнення у галузі кінематографії» – 420 тис. грн. (220 тис. грн. на три президентських гранти і 200 тис. грн. на виплату Державної премії України імені Олександра Довженка).

Держкіно просило народних депутатів збільшити ці видатки на 3,98 млн. грн.

У бюджеті Держкіно не передбачено додаткових коштів на планований членський внесок України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та прокату кіно «Єврімаж» (4,5 млн. грн.) і виплату стипендій 9 членам Ради з державної підтримки кінематографії (7,3 млн. грн.).

Відтак, ці видатки треба буде покривати коштами програми «Державна підтримка кінематографії».

Натомість, депутати проігнорували пропозицію Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо введення до складу Ради з державної підтримки кінематографії та експертних комісій щодо надання державної підтримки на створення фільмів народних депутатів – членів цього комітету (чисельністю не менше 50 відсотків складу таких Ради та експертних комісій).

Хоча й бюджет Держкіно не примножили, але й абсурд не примножили також.

Сергій Васильєв